Analizuojame tarptautinius procesus ir Lietuvos vaidmenį juose

Dezinformacijos tyrimų programa

Vienas iš pagrindinių dezinformacijos pagrindų yra žmonių nežinojimas, negebėjimas atpažinti dalinės ar selektyvios tiesos, melo. O už jų juk dažnai slypi strategijos, kuriomis siekiama manipuliuoti viešąja nuomone, griauti valstybių, jų institucijų stabilumą, taip keliant visuotinę grėsmę laisvei ir demokratijai. Dezinformacijos tyrimų programos tikslas yra atskleisti netiesą ir skirti dėmesį dezinformacijos prevencijai. Kritinio mąstymo, gebėjimo įvykius vertinti nešališkai, emocinio raštingumo įgūdžių lavinimas – tiesiausias kelias nepasiduoti priešiškoms jėgoms, siekiančioms nukreipti mūsų dėmesį nuo svarbių dalykų prie nesvarbių. Tad kviečiame skaityti naujausias mūsų analitikų publikacijas.

Biuletenis Gru 29, 2022
Kodėl neišsipildė optimistinės prognozės

Pirmuosius karo mėnesius buvo kartojama, kad Rusija nesirįš mobilizacijai, o jei vis dėlto ryžtųsi, tai jos politiniam režimui būtų suduotas toks smūgis, kurį jam vargu ar pavyktų atlaikyti.

Rytų Europos studijų centras
Biuletenis Lie 04, 2022
Ar naujasis krizių valdymo modelis padės efektyviau spręsti krizes?

Pripažįstama, kad dabartinis krizių valdymo modelis yra nepakankamai efektyvus – tą parodė 2019 metais kilęs gaisras Alytaus padangų perdirbimo gamykloje, vėliau – pasaulinė koronaviruso pandemija ir Baltarusijos režimo sukelta neteisėtų migrantų krizė.

Simona Budrevičiūtė

Apie Dezinformacijos tyrimų programą

RESC dezinformacijos tyrimų programa analizuoja Rusijos propagandos ir dezinformacijos kampanijas, stebi tendencijas ir galimas šių procesų grėsmes.

Dezinformacijos programos ekpertas

Vladimiras Laučius

Rusijos propagandos tyrėjas. RESC „Akiračių” klubo moderatorius. Prodiuseris, straipsnių autorius ir laidų vedėjas projekte „Suprasti Rusiją” (pagrindinė platforma – žurnalas IQ). TV3 politinių aktualijų laidos vedėjas. Baigė lyginamosios politikos magistro studijas Vilniaus universitete. Mokslinių interesų sritys – politinė filosofija, idėjų istorija, politikos komunikacija. Dėstė politologiją ir politikos komunikaciją Mykolo Romerio ir Vilniaus universitetuose. Yra keliolikos mokslinių tekstų politinės filosofijos ir politinės komunikacijos klausimais autorius. Publicistikos kryptys – politinio gyvenimo, informacinės erdvės, socialinių kultūrinių reiškinių analizė.